Hizmetlerimiz

Akıllı Park Sistemi


Akıllı park sisteminin çalışma prensibi, aracın önündeki ve arkasındaki diğer iki araçla arasındaki mesafeyi ölçen sensörlerle sürücüyü hatasız park etmeye yönlendrmeye dayanır. Araç girmek istediği yerdeki mesafeyi ölçer ve uygunsa girmeye izin verir. Akıllı park sisteminde sürücü, aracı geri vitese takmak ve gaz fren hareketlerini yapmak zorundadır. Araç sensörler yardımıyla gireceği yeri ölçer ve direksiyon hareketlerini yapar. 
Akıllı park sistemi dendiğinde araç tamamen kendini park ediyor anlamı çıkabilir ancak böyle değildir. Park, sürücü ve akıllı park sisteminin ortak çalışması ile gerçekleştirilir.
Akıllı park sistemi her ne kadar gaz, fren hareketlerini bizden beklese de özellikle park etmede sorun yaşayanların güvenl park edebilmesi için önemli bir yardımcıdır. 
Akıllı park sisteminde aracın fiziki olarak park edilmek istenen bölgeye girip giremeyeceğini araç kendisi belirler ve bu sayede sürücünün kafasında herhangi bir soru işareti bırakmaz. Bu aynı zamanda park ederken yaşanabilecek zaman kayıplarını da önler.