Hizmetlerimiz

Volkswagen Audi Sıkoda Seat Direksyon Kutusu Test Onarımı

Volkswagen Audi Sıkoda Seat Direksyon Kutusu Test Onarımı

         DİREKSİYON KUTUSU KOMPLE AUDİ-SEAT-SKODA-VW
Eps Direksiyon

         
EPS (Electric Power Steering), elektrik destekli direksiyon sisteminin İngilizce baş harflerinden oluşturulmuş bir kısaltmadır.

 Eps Uyarı Işığı Neden Yanar

Bu ışık, Kontak anahtarı ON (açık) konumuna getirildikten sonra 4 saniye süreyle yanar veya motor çalıştıktan sonra söner. Ayrıca EPS sisteminde arıza olduğunda da yanar. Sürüş sırasında yanarsa, aracınızı servisimize getiriniz..


Hidrolik Direksiyon SistemiSistem genel olarak hidrolik pompa, yön kontrol valfı, silindir, emniyet valfı, depo, filtre ve ara elemanlardan oluşur.

Hidrolik pompa : Otomobillerde kayış kasnak sistemi ile çalışır. Tamamen motor gövdesinden ayrıdır Depo ve pompa gövdesi tek parça halindedir Kamyon, traktör, iş makineleri gibi ağır taşıtlarda ise pompa ve depo tek parça olarak motor gövdesine bağlanmıştır Pompa hareketini dişli sistemi ile motordan alır Bu ağır taşıtların bir kısmında (özellikle traktörlerde) bu pompadan çıkan basınçlı akışkan aynı zamanda yardımcı aksamların kontrolünde (pulluk , pulvericator gibi ) kullanılır bu devreler genellikle kapalı merkezli devrelerdir.


Yön kontrol valfleri : Direksiyon ve rotlarla direkt irtibatlı olan birleşik komuta sistemi içerisinde yer alır.


Güç silindiri : Rot ve şasi ile irtibatlıdır Yön kontrol valfı tarafından kontrol edilir. Bağlantıda genellikle esnek borular kullanılır.

Emniyet valfi : Pompa depo kompleksi üzerindedir Pompadan çıkan fazla basınçlı akışkan bu valfden depoya gönderilir.

Depo : Depo pompa kompleksi üzerindedir Depo sürekli kontrol edilir ve dolu tutulur Depodaki yağ tamamlanırken silindirin en kısa konuma gelmesi sağlanır. Bu sayede piston kolundan dolayı meydana gelecek taşmalar önlenmiş olur.

Filtre : Emiş hattında yer alır. Genellikle özel tel süzgeçler kullanılır. Bunlar kullanıldığında değiştirilemez, çıkarılarak temizlenir ve yerine takılırlar.

Ara elemanlar: Genellikle esnek, basınca dayanıklı hortumlar oluşturur. Bu hortumlar kontrol edilip, çatlak ve delinme gibi durumlarda değiştirilirler Pompada kullanılan Y kayışları da gerginlik ve çatlak kontrollerine tabi tutulurlar.

Direksiyon Tamiri Neden Önemlidir?

Bir hidrolik direksiyon sistemi sürücünün mekanik kuvvet gücünü kazanmış eski sistemin aksine ancak hidrolik yardımlı mekanizması, en sık nedeni biri bir sızıntı olmasıdır. Bir akışkan bir hidrolik sistemin ana çalışma bileşenidir. Bu sıvının basınç arttırılır veya azaltılır olduğunda o zaman bu mekanizma iş neden olur. Bu sıvının basıncı üzerinde çalışır ve çizgileri sağa sola sıvıları taşıyan bir hidrolik direksiyon pompası vardır.Pompa veya hattındaki akışkanın herhangi sızıntısı arıza hidrolik direksiyon neden olabilir. Eğer hidrolik direksiyon sıvı azalmış olabilir başka nadir olasılığı vardır. Direksiyon Sıvısı Sızıntısı Neden bir güç direksiyon sıvı sızıntısı olabilir çok yüksek şansı vardır. Şansınız varsa aracınızın hidrolik direksiyon yağı yavaş yavaş sısıntı yaparsa bunu zamanla hissedersiniz. Lakin bir anda hidrolik yağı boşalırsa bu durumda en yakın hidrolik direksiyon tamiri yapan bir ustaya görünmeniz gerekebilir Direksiyon Pompası Arızası Sıvı pompası hidrolik direksiyon sisteminin en önemli bileşenidir. Bir hidrolik direksiyon pompası içindeki optimum sıvı seviyesi olmalıdır. Uzun süre veya pompa kendisi sızıntı için yerini değilse, o zaman gürültü olacak, ve böylece, bir pompaya yerini almak için zaman olduğunu yapabilirsiniz. Bütün arızalarınızda bizlere ulaşabilirsiniz .

       
ELEKTRİKLİ POMPALAR ?

 

 
           

Elektrikli Pompalar

Direksiyon pompası , hidrolik direksiyon, direksiyon kutusu tamirinde uzman deneyim sizler için hizmete devam ediyor.Tüm Türkiyede Hidrolik direksiyon tamirine önem veren.Direksiyon pompası arızalarınızın hızlı garantili ve ekonomik çözümü için bizleri arayabilirsiniz.